Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Opiskelijakeskus
Lukuvuoden opiskelupäivinä avoinna:
ma–to klo 9.00–15.00 ja pe klo 9.00–14.00
Kesäisin ja muina loma-aikoina voi olla poikkeuksia.
Käyntiosoite: Kirkkokatu 27, 4. krs.
Postiosoite: PL 214, 15101 Lahti 

  • Opintoasiainjohtaja Eija Lantta puh. 050 502 0684 eija.lantta@lamk.fi
  • Opintotukiasiat puh. 044 708 0695 tai 044 708 1385 opiskelijakeskus@lamk.fi
  • eVirkailija eopintotoimisto@lamk.fi
  • Opiskelijoiden stipendit ja apurahat puh. 050 502 0630 sari.soikkeli@lamk.fi
  • Ura- ja rekrytointipalvelut puh. 044 708 0691 jobstep@lamk.fi
  • Haku- ja valinta-asiat
    Marjo Korteniemi puh. 044 708 1386 hakutoimisto@lamk.fi
    Raita Vakkilainen puh. 044 708 1385 hakutoimisto@lamk.fi

HALLINTO
Rehtori Outi Kallioinen
Postiosoite: PL 214, 15101 Lahti puh. 03 828 18 | faksi 03 828 2066 lamk@lamk.fi
• yleishallinto ja talous
• opetuksen ja henkilöstön kehittäminen
• muut hallinnolliset palvelut

AVOIN AMK
avoinamk@lamk.fi

KOULUTUSALOJEN OPINTOTOIMISTOT
Opintotoimistojen aukioloajat
Lukuvuoden opiskelupäivinä ma–to klo 9.00–15.00 ja pe klo 9.00 – 14.00. Päivitetty tilanne Repussa osoitteesta http://reppu.lamk.fi.

Fellmannian (Kirkkokatu 27) opintosihteerit palvelevat ensisijaisesti 

  • Liiketalouden alan Kirkkokadulla opiskelevia opiskeljoita, puh. 044 708 0695
  • Tekniikan alan Kirkkokadulla opiskelevia opiskeljoita, puh. 044 708 0695
  • Matkailun alan opiskelijoita 044 708 0978

Liiketalouden ala
Käyntiosoite: Niemenkatu 73 
Postiosoite: PL 106, 15101 Lahti puh. 044 708 1332 poikkeava aukiolo pe 9.00–12.00
Muotoilu- ja taideinstituutti, muotoilun koulutus ja media-alan koulutus
Käyntiosoite: Kannaksenkatu 22 Postiosoite: PL 92, 15141 Lahti
Opintotoimisto/nuoret puh. 044 708 1483| faksi 03 828 2815 muotoilu@lamk.fi
Opintotoimisto/aikuisopiskelijat puh. 044 708 0842 | faksi 03 828 2840 maiko@lamk.fi
Sosiaali- ja terveysala
Hoitajankatu 3, 15850 Lahti faksi 03 751 7040
Opintotoimisto/nuoret puh. 044 708 1038 opintotoimisto.stl@lamk.fi
Opintotoimisto/aikuisopiskelijat puh. 050 403 6867 aikustl@lamk.fi
Tekniikan ala
Ståhlberginkatu 10, 15110 Lahti puh. 044 708 1544, 044 708 1330 | faksi 03 828 3015 tekniikka@lamk.fi

OPINTOJEN OHJAUS

Liiketalouden ala

Muotoilu- ja taideinstituutti, muotoilun koulutus ja media-alan koulutus

  • Terhi Katila puh. 044 708 0124 terhi.katila@lamk.fi

Sosiaali- ja terveysala

  • Fysioterapeuttikoulutus: Minna Mukka puh 044 708 0364 minna.mukka@lamk.fi
  • Sairaanhoitajakoulutus: Päivi Ivanoff-Lahtela puh.040 708 0459 paivi.ivanoff-lahtela@lamk.fi
  • Sosionomikoulutus: Tarja Kempe-Hakkarainen puh. 044 708 0766 tarja.kempe-hakkarainen@lamk.fi

Tekniikan ala

  • Tuija Marila puh. 044 708 0780 tuija.marila@lamk.fi
  • Muut tekniikan opinto-ohjaajat puh. 03 828 18
  • Tieto- ja viestintätekniikka
    Tommi Veijalainen tommi.veijalainen@lamk.fi
  • Energia- ja ympäristötekniikka
    Tuija Marila tuija.marila@lamk.fi
  • Kone- ja tuotantotekniikka
    Kristian Rintala kristian.rintala@lamk.fi
  • Prosessi- ja materiaalitekniikka
    Leena Kiuru leena.kiuru@lamk.fi

TIETO- JA KIRJASTOPALVELUT 
www.phkk.fi/tietokeskus
Fellmannia Kirkkokatu 27, 15140 Lahti puh. 044 708 1163
www.fellmannia.fi

Kartat
Katso Lahden ammattikorkeakoulun yksiköiden sijainnit www.lamk.fi/yhteystiedot/kartat-sijainti/ 


                                 

  • No labels